info zš obříství

Návštěva z knihovny

Počátkem února měli prvňáčci a druháčci další projektový den. Navštívila je paní Věra Bílá, knihovnice místní knihovny. Děti se dozvěděly, kde nová knihovna sídlí, že má název Knihovna Svatopluka Čecha a také, co se v takové knihovně mohou dozvědět a jaké knihy si mohou půjčit. Po řadě dotazů přečetla paní Bílá školáčkům pohádky. Beseda byla zakončena tvůrčí dílnou. Děti si vyrobily krásného sněhuláka. Projektový den se jim moc líbil.

Na povídání o knihovně brzy naváže učivo prvouky. V tématu Lidé a společnost čeká žáky kapitola o knihovně.

Pokud situace dovolí, určitě se přijdou se svými paními učitelkami do knihovny podívat.

Paní Bílé děkujeme za pěknou besedu, je znát, že to s dětmi umí. Vždyť pracuje v mateřské škole!

Za 1. a 2. třídu Mgr. Irma Fendrichová