Živá přednáška

21. 03. 2023
Mgr. Andrea Heissler Klaudy

V úterý 7.3. navštívil žáky naší školy odborník na obojživelníky a plazy doc. Mgr. Oldřich Kopecký, Ph.D. Ve spolupráci s učitelem uspořádal projektový den, kde se žáci dozvěděly mnoho zajímavostí ze života žab, čolků, mloků, ještěrek, želv, krokodýlů a hadů a zjistili, jací z uvedených skupin obratlovců se mohou chovat v domácím chovu a za jakých podmínek.  Ovšem největší nadšení vzbudila příležitost si některé z živočichů vzít do ruky nebo je alespoň z blízka pozorovat. Tým pana Kopeckého přinesl z obojživelníků drápatku, rohatku a axolotla a z ještěrů dospělého jedince agamy vousaté, želvu nádhernou a hroznýše královského. Žáci také s radostí diskutovali o našich chovech agam a želv žlutohnědých. Díky panu Kopeckému nyní téměř s jistotou známe pohlaví našich školních plazů.

Žáci hodnotili den s obojživelníky a plazy jako velmi zábavný a těší se na další podobnou návštěvu.