Bakaláři ZŠ Obříství
menu ZS OBRISTVI
Zpět Výtvarně pracovní projekt

Výtvarně pracovní projekt

21. 06. 2023
|
Mgr. Karel Miláček
|

V rámci výuky pracovní a výtvarné výchovy proběhl projekt, jehož cílem bylo zkrášlení školních chodeb. 

Žáci devátého ročníku si rozdělili role a část z nich zabílila starší výzdobu na chodbě druhého stupně. Na tento čistě bílý nátěr později přibyde nová výzdoba, a my se na ni už nyní můžeme těšit.

Existuje celá řada druhů výtvarného umění, jednou z nejmladších forem je tzv. street art, jehož nejznámějším druhem je malba sprejem na stěnu - grafitti. Přestože má většina lidí grafitti spolené s vandalismem, jedná se o regulérní a živé umění s vlastními zákonitostmi, a my už víme, že není grafitti, jako grafitti. Druhá část chlapců se proto chopila barevných sprejů a vyzdobila chodbu barevným grafitti. Stylizovaný nápis obsahem zapadá k duchu druhého stupně ZŠ.