Zpět Obřístevské posvícení a žáci 3. třídy

Obřístevské posvícení a žáci 3. třídy

31. 10. 2021
Mgr. Milena Jachková

V sobotu 9. října se konalo tradiční Obřístevské posvícení. Naše 3. třída si připravila vystoupení s názvem Červená a modrá.

V září jsme pilně nacvičovali. „To je zlaté posvícení, to je zlatá sobota, to se máme, to se máme, všude samá dobrota.“ Ono se řekne, dobrota! Než ji však babičky a maminky připraví, to není jen tak.

Děkujeme malé Magdalénce z 1. třídy, která nám pomáhala s mícháním a v závěru dětem rozdala již hotové koláče, které upekly naše paní kuchařky ze školní jídelny.

První část vystoupení se nesla v lidovém tónu, a to v podobě tance, zpěvu písně Červený šátečku. V druhé části následoval moderní tanec s názvem Blue, blue, da, da.  Všichni totiž rádi zpíváme a tancujeme. Doufáme, že to bylo vidět a návštěvníky posvícení jsme alespoň trochu potěšili.