Bakaláři ZŠ Obříství
menu ZS OBRISTVI
Zpět Kostýmované pátky: 80. a 90. léta

Kostýmované pátky: 80. a 90. léta

12. 06. 2023
|
Mgr. Karel Miláček
|

V pátek 9. června jsme se naposledy sešli v kostýmech. Tentokrát se jednalo o kostýmy z let osmdesátých a devadesátých 20. století. Pro některé to byl návrat do mládí.

Osmdesátá léta byla v Československu ve znamení blížícího se konce totality, a na konci osmdesátých let přišl i Sametová revoluce. Devadesátá léta se nesla ve znamení novot ve společnosti a v politice, svobody a euforie, ale také velkého bourání, ať už se jednalo o totalitní zákony, nebo samostníé Československo, které se rozpadlo na dva samostatné státy.

Módu osmdesátých a devadesátých let bychom nejlépe mohli vidět ve filmech jako Diskopříběh 1 a 2, Kamarád do deště, Láska z pasáže, a další. Ze současných seriálových počinů zmiňme i Devadesátky a Vyprávěj.

Děkujeme žákyním deváté třídy za originální nápad a zpestření školní docházky.