Bakaláři ZŠ Obříství
menu ZS OBRISTVI
Zpět Kostýmované pátky: 70. léta

Kostýmované pátky: 70. léta

26. 05. 2023
|
Mgr. Karel Miláček
|

V pátek 26. května jsme se sešli v kostýmech inspirovaných 70. lety. Dominoval jeden styl, a to styl hippies.

Hnutí hippies sice vzniklo v polovině 60. let, ale své největší síly dosáhlo v 70. letech, když se naplno rozhořela válka ve Vietnamu, a když mladí lidé dávali najevo svůj nesouhlas alternativním způsobem oblékání, dlouhými vlasy dávali projevit rebelii vůči metrosexualitě 60. a 70. let.

Svůj odpor vyjadřovali především k válečnému konfliktu ve Vietnamu a pojmy jako "mír a láska" naprosto charakterizovaly snahy tohoto hnutí. Nejednotné hnutí odvozující se od beat generation se v extrémech mohlo projevit i užíváním návykových látek a volnou láskou, každý si ale mohl najít svou formu rebelie.

Nejlépe hnutí hippies vystihuje muzikál "Vlasy" (angl. Hair) natočený jako celovečerní film Milošem Formanem v roce 1979.