Bakaláři ZŠ Obříství
menu ZS OBRISTVI
Zpět Do planetária s pátou a šestou třídou

Do planetária s pátou a šestou třídou

08. 11. 2022
|
Mgr. Kateřina Najmanová
|

2. listopadu žáci páté a šesté třídy vyjeli na exkurzi do Planetária Holešovice. Po příjezdu nás čekalo krásné slunečné počasí, které jsme využili k procházce v parku Stromovka. Po procházce nás čekal program v planetáriu, které má promítací kopuli s průměrem 23 metrů a patří tak k největším planetáriím na světě. Před programem byla  moderovaná část, při které se žáci dozvěděli plno informací o aktuální noční obloze a souhvězdích, které lze vidět. 

Zvolený program ZROZENÍ ZEMĚ nás seznámil s událostmi, které se staly před miliardami roků a které dnes detailně modelujeme pomocí superpočítačů. Žáci se dozvěděli jak se zrodila Země a ostatní planety Sluneční soustavy, odkud pochází náš Měsíc, jak se Země stala planetou podporující život, jak je možné, že život sám ovlivnil podmínky na Zemi tak, aby zde mohl existovat. 

Nakonec si všichni mohli prohlédnout expozici v předsálí a koupit si suvenýry.