V úterý 23. června jsme s šestou třídou vyrazili na cyklovýlet na mělnický zámek.
Cesta začala před budouvou školy. U bistra "U Kohouta" jsme vjeli do polí, kudy jsme dojeli až do Zálezlic, odtud do Kozárovic a přes most do Lužce, kde jsme se napojili na cyklostezku, která nás dovedla až do Hořína, kde si žáci mohli prohlédnout plavební zdymadlo. Hořín je "co by kamenem dohodil" od Mělníka.
Na Mělníku jsme měli předem domluvenou návštěvu věže kostela Sv. Petra a Pavla spolu s místní kostnicí - druhou největší v ČR. Poté, co jsme si vše prohlédli a prozkoumali, dostali žáci rozchod, při kterém se občerstvili a doplnili zásoby vody.
Zpáteční cesta vedla podle řeky Labe do vesnice Kly a dále ke Štěpánskému mostu a zpět do Obříství, kde cesta skončila.
Cestou jsme museli zdolávat nejednu překážku - menší kopce, technické problémy, drobné nehody a na zpáteční cestě i prudké slunce a horké počasí. Přesto, nebo právě proto věříme, že si žáci šesté třídy výlet zapamatují a budou na něj rádi vzpomínat jako na velké dobrodružství.