Bakaláři ZŠ Obříství
menu ZS OBRISTVI
Zpět Čištění lesů v Obříství

Čištění lesů v Obříství

18. 10. 2022
|
Mgr. Andrea Heissler Klaudy
|

Úklid nejbližších lesů v okolí Obříství se skvěle vydařil. Žáci a žáčci prvního stupně, kteří se úklidu zúčastnili čistili lesy s největším nasazením. Z lesa odnesli přibližně 54kg odpadků. Po jejich zásahu vypadají obřístevské lesy bez odpadků opět útulně. Při úklidu zažili mnoho napínavých, ale i úsměvných situací. Největší radost měli žáci 3.třídy, kteří z lesní půdy vysvobodili hasičskou hadici pomocí zachovalé odhozené lopatky. Ovšem i ostatní třídy se pyšnili zvláštními nálezy. Například kovovými trubkami, legračně zatvrdlými koženými rukavicemi, částí automobilové značky anebo sedacím pytlem. Cestou žáci hledali a počítali objekty z přírodovědného úkolu, sbírali přírodniny a objevovaly zajímavosti v podzimní přírodě.