Ve čtvrtek 18. 6. 2026 navštívila 7. třída naší školy pražskou zoologickou zahradu.
Nejprve jsme si prohlédli pavilon Indonéská džungle, poté jsme pokračovali k Údolí slonů. Vzhledem k tomu, že se pomalu blížilo poledne, měli jsme zde delší pauzu na občerstvení, neboť se zde nachází restaurace.
Následovala prohlídka surikat, žiraf a nakonec jsme doputovali do Rezervace Dja, kde na nás čekalo stádečko goril nížinných. Zde jsme se zdrželi, neboť mláďata se nám pěkně předváděla a byla radost je sledovat.
Ve vrchní části ZOO jsme si ještě prohlédli Pavilon hrochů a potom jsme se vydali kolem vlků, sochy Radegasta, koní Převalského k lanovce. Někteří ze sedmáků spolu s jednou z paní učitelek ji využili, ostatní se vydali s druhou paní učitelkou dolů pěšky.
Ve spodní části zahrady jsme si prohlédli Pavilon šelem a plazů, dále Ptačí mokřady, kde jsme se seznámili s jedním z největších žijících ptáků člunozobcem. Bohužel jsme kvůli velké teplotě spoustu zvířat neviděli, protože svůj den raději trávili někde ve stínu. Nakonec jsme byli i my uondáni velkým horkem, a tak jsme zamířili k domovu.
V krásném prostředí zoologické zahrady jsme si všichni výlet užili.