info zš obříství

Adaptační pobyt 2017

Adaptační kurz v Bartošově peci

     Byl to snad nápad za všechny peníze, vyjet s celým druhým stupněm na výlet do přírody. Cíl byl jasný, jen aby se vydařilo i počasí…

Bylo 20. září 2017, když se mělo nastupovat na paluby dvou autobusů, které nás měly odvézt do Českého ráje, kde na nás čekalo ubytování v chatě „Bartošova pec“. Čekalo na nás mnoho zážitků a aktivit, při kterých jsme se měli zapotit, ale i mnoho zasmát.

     Cesta autobusy proběhla v klidu. Žáci se těšili a nedočkavě vyhlíželi, kdy přijedeme k našemu ubytování. Nikdo z nich netušil, že k chatě se musí nejprve dostat po „svých“. Nebyla to dlouhá cesta, navíc naše batožiny cestovaly napřed, takže jsme je nemuseli vláčet a mohli jsme si vychutnávat rozmanité scenérie Českého ráje. Nakonec jsme po krátké procházce konečně dorazili na „Bartošovu pec“. Žáci dostali ubytování, stejně tak učitelé. V očekávání byl oběd a odpolední aktivity. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny podle věku. První skupina měla první den absolvovat jednoduchý vodácký výcvik a seznámit se se střelbou z luku a laserové pušky. Druhá skupina zase zakusila, jaké je orientovat se podle GPS navigace v krajině při tzv. Geocashingu. Ztráty na životech byly nulové a první den našeho pobytu byl úspěšně za námi. Večer došlo k vyhlášení vítězů dne v obou skupinách.

     Druhý den jsme vyrazili na krátký pěší výlet. Někdo se rozhodl hledat po lese houby, jiný byl prostě rád, že se může projít. Odpoledne se aktivity ve skupinkách prohodily, a ti, co předešlého dne stříleli z luku a pušky, se rozeběhli s GPS navigací do lesa hledat schránky ve stylu Geocashingu. Vyhlášení opět následovalo a žáci sklidili zasloužené ovace od svých spolužáků a od učitelů dostali odměnu.

     Třetí den (22. září) měl být naším posledním dnem na Bartošově peci. Ráno bylo ve znamení balení zavazadel a úklidu. Po obědě nám nezbývalo nic jiného, než se znovu vypravit na místo setkání s našimi autobusy v čele s našimi zavazadly.

     Přestože zpáteční cesta se neobešla bez komplikací, výlet si všichni užili. Příště pojedeme určitě rádi znovu.

         [Bc. Karel Miláček]

 

Adaptační pobyt 2. stupně

Pedagogický dozor:  Mgr. Svatopluk Šenk, Mgr. Kateřina Najmanová, Mgr. Petra Holajová, Bc. Karel Miláček, Jitka Dvořáková

Dohled:  Bohumil Kukla

Termín:    20.-22. září 2017 ( začínáme i končíme obědem)

Doprava: autobusem

Odjezd:  středa 20.9. 2017 v 8:00 od školy

Návrat: pátek 22.9. 2017 mezi 14:00- 15:00 ke škole

Místo: Bartošova pec

             http://www.ubytovani-cesky-raj.net/

Den před odjezdem odevzdat třídním učitelům obálku s prohlášením o bezinfekčnosti a s kopií kartičky pojištěnce.

Seznam doporučených věcí

 •  vhodná sportovní obuv + náhradní boty
 • přezůvky do chaty
 • pokrývka hlavy
 • sportovní oblečení ( kalhoty, bundy, teplejší ponožky) včetně rezervy pro případ zmoknutí
 • pláštěnka ( nepromokavá bunda)
 • oblečení na spaní
 • batůžek na výlet
 • láhev na pití
 • hygienické potřeby, ručník, papírové kapesníky
 •  mob. telefony, fotoaparáty - na vlastní riziko
 • léky, které dítě pravidelně užívá předat třídním ( uveďte způsob jejich užívání)
 • kapesné dle uvážení rodičů- není třeba velké

Informace o platbě: Prosíme rodiče, kteří ještě neuhradili cenu za adaptační pobyt, aby tak učinili nejpozději 18.9. 2017. Děkujeme.