info zš obříství

První školní den

V pondělí 3. září přivítala naše škola 17 prvňáčků, 11 holčiček a 6 chlapců. Některé děti přišly s obavami, jiné s nadšením, ale nebálo se žádné. Nejprve se prvňáčci i s rodiči sešli ve vyzdobené třídě, trochu se porozhlédli, co mají připraveného na lavicích a už se vydali do auly. Tam na ně čekala paní ředitelka, která jim předala kotilionky na znamení, že už z nich jsou školáci. Po paní ředitelce předala paní starostka dětem pamětní listy. Potom už je ve třídě čekala paní učitelka, aby si s nimi popovídala sama.

Slavnostní okamžiky utekly jako voda a žáčky čeká práce. Aby jim šla co nejlépe, bude je za vzděláním doprovázet pejsek a kočička. Ať se jim daří!

                                                                                                             I.F.
Foto zde