info zš obříství

Projektový den: Naše obec

V lednu na nás čekalo ještě jedno velmi zajímavé setkání s odborníkem. Přišla nás navštívit starostka obce paní Jitka Zimová. Ukázala nám velký kovový znak, který si vždy vezme, když jde oddávat. Společně jsme si prohlédli a povídali si o památkách v Obříství. Dověděli jsme se, co všechno má na starosti. Zajímalo nás také, jestli má ráda zimu, když se jmenuje Zimová, jaké má koníčky, co ráda jí, koho má ráda a co ji trápí. Mrzí ji např., že si někteří občané neuklízí po svých psích miláčcích. Dostali jsme krásné omalovánky s památkami obce a znak obce Obříství.  Už víme, proč jsou ve znaku hvězdičky, struny a kotva. Potom jsme se vypravili na prohlídku chaloupky Svatopluka Čecha, protože někteří z nás si ji vybrali jako objekt, svého zkoumání.  Výstupem našeho projektového dne bude obraz, který namalujeme. Doufáme, že se paní starostce bude líbit a pověsí si ho v kanceláři. Byl to prima den.

 Žáci 1. a 2. třídy, napsala Mgr. Milena Jachková